Yhteystiedot ja aukioloajat

Ajankohtaiset uutiset suoraan sähköpostiisi saat tilaamalla uutiskirjeemme.


LIPUNMYYNTI JA VARAUKSET

Lappia-talon lipunmyynti palvelee Lappia-talon aulatiloissa ma-la klo 12-18 sekä puhelimitse 0400 282484 ja teatteri@rovaniementeatteri.fi.

Asiointipiste Osviitan aukioloajat ovat ma-to klo 9-16.30, pe klo 9-15.30
Mahdolliset poikkeukset ilmoitetaan Osviitan verkkosivuilla

Verkkokauppa on aina avoinna osoitteessa www.netticket.fi/rovaniemen-teatteri

TEATTERIKAUPPA

Teatterikauppa palvelee aulatiloissa ma-la klo 12-18.

TILAVUOKRAUKSET

Lappia-talon tilavuokrauksissa ota yhteyttä os. lappiatalo@rovaniementeatteri.fi

POSTI- JA KÄYNTIOSOITE

Lappia-talo/Lapin Alueteatteriyhdistys ry
Jorma Eton tie 8 A
96100 Rovaniemi

LASKUTUSOSOITTEET

Verkkolaskuosoite: 003715084913
Välittäjän tunnus: Maventa

Paperilaskujen osoite, jonka pitää olla näkyvillä myös laskussa: 
Lapin Alueteatteriyhdistys ry
15084913
PL 100
80020 Kollektor Scan

Tarvittaessa laskut voi lähettää PDF-muodossa myös osoitteeseen: 
invoice-15084913@kollektor.fi

Y-tunnus: 1508491-3

OTA YHTEYTTÄ

Toiminnanjohtaja
Sari Alatalo, sari.alatalo@rovaniementeatteri.fi, 0400 282 483

Taiteellinen johtaja
Miika Muranen, miika.muranen@rovaniementeatteri.fi, 040 662 1816

Markkinointi ja viestintä
Markkinointipäällikkö Susanne Sokero, susanne.sokero@rovaniementeatteri.fi, 040 768 6672

Haastattelupyynnöt
Tuotannonsuunnittelija Annaleena Kostamo, annaleena.kostamo@rovaniementeatteri.fi, 040 565 4180

Yleisötyö 
Yleisötyöntekijä Henna Linné, henna.linne@rovaniementeatteri.fi, 0400 893 329

Lappia-talon tilojen vuokraus
Markkinointipäällikkö Susanne Sokero, lappiatalo@rovaniementeatteri.fi, 040 768 6672

Puvusto
Puvustonhoitaja Suvi-Tuulia Meskus, suvi-tuulia.meskus@rovaniementeatteri.fi, 0400 282 489
Huom! Teatteri ei vuokraa pukuja.

Ravintola
Ravintolapäällikkö Kimmo Osma, kimmo.osma@rovaniementeatteri.fi, 040 558 9848
Huom! Varausasioissa ota yhteys myyntipalveluun. 

Teatterikauppa sekä tapahtumat
Tapahtumatuottaja ja kaupan vastaava Elina Nätynki, elina.natynki@rovaniementeatteri.fi, 040 638 6433


TEATTERI KUULUU VALTIONOSUUSLAIN PIIRIIN

Rovaniemen Teatteri – Lapin Alueteatteri saa valtiontukea toimintansa ylläpitämiseen. Teatteri kuuluu opetus- ja kulttuuriministeriön valtionosuuslain piiriin, mikä tarkoittaa sitä, että sille myönnetään valtionosuutta siten kuin opetus- ja kulttuuritoimen rahoituksesta annetussa laissa sekä teatteri- ja orkesterilaissa säädetään. Lisäksi teatteri saa vuosittain alueteatteritoiminnan toteuttamiseen harkinnanvaraista valtionavustusta, josta päätöksen tekee opetusministeriö.